Yüz Germe Ameliyatı ve Yüz Dolgu İşlemleri İzmir

Yüz Germe Ameliyatı ve Yüz Dolgu İşlemleri

Yüz Germe Ameliyatı ve Yüz Dolgu İşlemleri hakkında…
Değişken Fiyat Opsiyonu

Değişime hazırsanız biz de sizin için
hazırız


Yüz germe ameliyatı ve dolgu işlemlerimiz sayesinde gençleşebilir, capcanlı ve genç görünümünüze tekrar kavuşabilirsiniz.

Yüz Germe Ameliyatı (Face Lift)

Yüz germe ameliyatı (facelift) yaşlanan ve yer çekiminin etkisiyle değişen ve pozisyon kaybeden yüz cildini eski pozisyonuna tekrar getirmeyi amaçlayan bir operasyondur. Genelikle 50 yaş üstü hastalara yapılan bir operasyon olarak bilinir. Yüz germe ameliyatı sonuçları hastayı memnun etmekte ve diğer yöntemlere göre daha kalıcı bir çözüm sunmaktadır.

Yüz germe ameliyatının birçok çeşidi bulunmaktadır. Orta yüz germe, alın germe, kaş kaldırma ve  gıdı operasyonları şeklinde yüz germe operasyonu çeşitleri mevcuttur.

Orta Yüz Germe Ameliyatı (Mid Face Lift)

Yüzün orta kısmında bulunan, göz kapağı, yanaklar, elmacık kemikleri ve ağız çevresi için yapılan operasyonlardır. Göz kapağı çevresinde kırışıklık ve torbalanmalar, yanaklarda sarkma, ağız çevresinde kırışıklık gibi olumsuz görünüm orta yüz germe ameliyatı ile ortadan kaldırılabilir.

Alın Germe Ameliyatı

Adın da anlaşıldığı gibi alın germe ameliyatı, alın bölgesindeki kırışıklık ve sarkmaların giderilmesi için uygulanan bir operasyondur.

Kaş Kaldırma

Yaşlanma ve yer çekiminin de etkisi ile zamanla kaşlarda düşme görülür. Bu durum da yaşlı, üzgün ya da sinirli gibi olumsuz görünüme sebep olur. Kaş kaldırma ameliyatı ile tüm bu olumsuzluklar giderilmektedir.

Gıdı Estetiği

Gıdı bölgesi de yüzümüzdeki diğer bölgeler gibi yer çekimine yenik düşen bölgelerimizden birisidir. Zamanla oluşan gıdı sarkması estetik açıdan istenmeyen bir görünüme sebep olur. Gıdı estetik ameliyatı ile bu istenmeyen görünüm ortadan kaldırılabilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrasında hastayı rahatsız edici bir iz kalmamaktadır.
1 veya 2 gün hastanede kalış süresi vardır, 1 hafta sonra dikişler alınır. Hasta 1 hafta sonra işinin başına dönebilmektedir.

Hastanın operasyon öncesi değerlendirilmesi çok önemlidir. Hastanın beklentileri, ameliyat sonrası kavuşacağı görünüm gibi konular ayrıntılı olarak hasta ile konuşulur ve her konuda bilgilendirilir.

Kliniğimizde yüz germe ameliyatı titizlikle değerlendirilip uygulanmaktadır.

Yüz Dolgu Uygulamaları

Yüz dolgusu, burun dolgusu gibi yüzde bulunan dokuya şekil veya hacim vererek istenmeyen görünümleri ortadan kaldıran ameliyatsız bir işlemdir.

Yüz Dolgusu Hangi Durumlarda Yapılır?

Aşağıdaki nedenlerle dolgu işlemi uygulanabilir:

  • Elmacık kemikleri belirginleştirmek
  • Göz altındaki çökmeleri ortadan kaldırmak
  • Yüzde oluşan sarkmayı ve çökmeleri gidermek
  • Çeneyi belirginleştirmek
  • Ağız çevresindeki kırışıklıkları azaltmak
  • Dudakları şekillendirmek, dolgunlaştırmak
  • Kaş arasındaki çizgileri azaltmak
  • Yara izleri nedeni ile oluşan çökmeleri gidermek

Yüz Dolgusu ile ilgili Sık Sorulan Sorular


Dolgu işlemi ne kadar sürer?

Dolgu işlemleri yapılan işlemlere bağlı olarak değişmekle beraber yaklaşık olarak 10-15 dakika sürmektedir.

Yüz dolgu işlemi yapılırken ağrı duyulur mu?

Çoğu kişiye göre herhangi bir ağrı oluşmamaktadır. Ancak ağrı eşiği düşük olan kişiler için lokal anestezik bir krem sürülerek ağrı en aza indirilebilir.

Dolgu uygulaması sonrasında günlük hayata hemen dönülebilir mi?

Evet, dolgu işlemi sonrası günlük yaşantıya dönülebilir. Yalnızca enjeksiyon bölgelerinde hafif kızarıklık ve ödem oluşabilir. Ancak 15-20 dakika sonrasında tamamen yok olur.

Dolgu işlemi kalıcı bir işlem midir? Etkisi ne kadar sürer?

Dolgu, ameliyat kadar kalıcı değildir. Etki süresi kişiye göre değişmekle beraber, ortalama 1 – 1,5 yıldır.Kısaca


İzmir burun estetiği denilince akla gelmemiz için operasyonlarımıza devam ediyoruz. Op. Dr. Deniz Yazıcı kendi özel kliniğinde birçok hastasıyla Estetik konusunda sıcak bir sohbet ederek, mutlu yüzler oluşturmaya devam ediyor.
Op. Dr. Deniz Yazıcı


Uzmanlık sınavında ilk 100’e giren Dr. Deniz İzmir’de KBB eğitimine Tepecik Eğitim ve araştırma hastanesinde başladı. Mecburi hizmetini Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesinde yapan Dr. Deniz bu 2 yıl içerisinde çok başarılı burun estetiği operasyonları yaptı.Copyright ©2019. Tüm hakları saklıdır. İzmir Burun Estetiği

1
Merhaba