Tüm Orta Kulak Operasyonları İzmir

Tüm Orta Kulak Operasyonları

Tüm Orta Kulak Operasyonları hakkında…
Değişken Fiyat Opsiyonu

Değişime hazırsanız biz de sizin için
hazırız


Orta kulak operasyonları; orta kulak iltihabı ve tüm orta kulak problemlerinde en uygun tedavi ve cerrahi operasyon seçenekleri ile müdahale ediyoruz.

Timpanoplasti Ameliyatı

Orta kulak ve kulak zarı ameliyatları “timpanoplasti” olarak adlandırılmaktadır. Kulak zarı delinmeleri, kronik orta kulak rahatsızlıkları gibi sağlık problemlerinde; timpanoplasti ameliyatı ile kulak zarı ve orta kulak işitme sistemini onarmak mümkündür. Timpanoplasti ameliyatı ile aynı zamanda orta kulak ve kulak arkasındaki mastoid kemik içindeki iltihap da temizlenebilmektedir.

Timpanoplasti ameliyatı sırasında uygulanacak olan işlemler hastanın şikayetleri ve kulak problemlerine bağlı olarak değişmektedir.

Orta Kulak Operasyonları (Timpanoplasti) Hangi Durumlarda Yapılır?

  • Kulak zarında delinme (tekrarlayan kulak akıntıları ve iltihap oluşumuna bağlı komplikasyonları önlemek amaçlı hasta tercihine bağlı)
  • Orta kulak iltihabı (antibiyotik kullanımı ile geçmeyen, tekrarlayan durumlarda)
  • Ameliyat ile düzelebilecek işitme sorunları olduğunda

Timpanoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat tekniğine karar verilirken hastalığın ne durumda olduğu, hastanın tercihleri ve hastanın kulak yapısı (kulak kanalı, kulak zarının mesafesi, kulak zarında oluşan deliğin yeri gibi) unsurlar göz önünde bulundurulmaktadır.

Ameliyat sırasında kesi kulak kanalı içi, kulak arkası ya da kulak içinden olabilmektedir. Bu da yine hangi tekniklerin daha uygun olacağı konusunda uzman hekimin vereceği kararlar arasındadır. Örneğin sadece kulak zarında oluşmuş ufak bir deliği onarmak için yapılacak olan ameliyatta herhangi bir kesiye ihtiyaç duyulmadan kulak kanalı içinden müdahale yapılabilmektedir.

Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Genellikle ameliyat yapıldıktan sonraki gün pansuman sonrasında hasta taburcu edilmektedir. Ancak taburcu olma süresi de yine ameliyatta yapılan işlem ve hastanın durumuna bağlı olarak değişmektedir.

Ameliyat sonrası;

  • Kulaklar sudan korunmalı (özellikle ilk 1 ay)
  • Hekimin reçete ettiği ilaçlar, kulak damlaları hekimin önerdiği süre kadar düzenli olarak kullanılmalı
  • Mümkün olduğunca 1 ay boyunca grip, nezle gibi hastalıklardan ve kulağa gelebilecek darbelerden korunmalı
  • İrtifa değişikliği olabilecek karayolu ve özellikle uçak seyahatinden kaçınılmalı (hekimin önerdiği süre boyunca)

Görüldüğü gibi orta kulak ameliyatlarında her hastaya uyabilecek yaklaşımlardan söz etmek zordur. Kulak rahatsızlıkları çok çeşitli olmakla beraber hastanın genel sağlık durumu, yaşı vb. etkenler de dikkate alınmalıdır. Bu nedenle ameliyat sonuçları ve ameliyat sonrası uygulamalar da değişkenlik göstermektedir. Ameliyatı yapacak cerrahın tüm faktörleri iyi bir şekilde değerlendirerek ameliyat öncesi analiz yapması ve hastayı her konuda bilgilendirmesi çok önemlidir.Kısaca


İzmir burun estetiği denilince akla gelmemiz için operasyonlarımıza devam ediyoruz. Op. Dr. Deniz Yazıcı kendi özel kliniğinde birçok hastasıyla Estetik konusunda sıcak bir sohbet ederek, mutlu yüzler oluşturmaya devam ediyor.
Op. Dr. Deniz Yazıcı


Uzmanlık sınavında ilk 100’e giren Dr. Deniz İzmir’de KBB eğitimine Tepecik Eğitim ve araştırma hastanesinde başladı. Mecburi hizmetini Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesinde yapan Dr. Deniz bu 2 yıl içerisinde çok başarılı burun estetiği operasyonları yaptı.Copyright ©2019. Tüm hakları saklıdır. İzmir Burun Estetiği

1
Merhaba