Revizyon Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

18 Ekim 2019 by admineo
Revizyon-Burun-Estetiği-Hakkında-İzmir-Dr-Deniz-Yazıcı-1-1200x800.png

Burun estetiği operasyonlarından sonra istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Bu durum genellikle cerrahi müdahale öncesi iyi bir planlama yapılmamış olması, operasyon sırasında bazı bölgelere dikkat edilmeyip burun fonksiyonunda problemlere yol açacak işlemlerin uygulanması ve hastanın yüz tipine uygun bir operasyon yapılmaması gibi sebeplerle meydana gelebilmektedir. Böyle durumlarda revizyon burun estetiği kaçınılmaz olabiliyor. Bu nedenle hekim seçiminde tecrübeye ve uzmanlık alanına dikkat edilmesi, burun estetiği ameliyatı öncesinde iyi bir analiz ve planlama yapılması gerekiyor.

Hangi durumlarda ikinci kez burun estetiği ameliyatı (revizyon burun estetiği) gereklidir?

  • Nefes alma güçlüğü, derin nefes alırken burun valfinin kapanarak yeterince hava girmesini engellemesi
  • Burun sırtındaki kemerin yeterli seviyede alınmamasına bağlı olarak ortaya çıkan estetik bozukluk.
  • Burun ucundaki düşüklüğün yeterince giderilmemiş olması.
  • Burun ucunun şişmiş gibi görünmesi.
  • Burun ucunun çok fazla kaldırılmış olması ve buna bağlı olarak karşıdan bakıldığında burun deliklerinin çok fazla görünmesi (halk arasında domuz burnu diye tabir edilen estetik olmayan görünüm)
  • Burnun yüz yapısına uygun tasarlanmamış olması ve bu nedenle yüz ile burnun boyut olarak orantısız olması (burnun gerektiği kadar küçültülmemesi ya da gerektiğinden fazla küçültülmesi)


Kısaca


İzmir burun estetiği denilince akla gelmemiz için operasyonlarımıza devam ediyoruz. Op. Dr. Deniz Yazıcı kendi özel kliniğinde birçok hastasıyla Estetik konusunda sıcak bir sohbet ederek, mutlu yüzler oluşturmaya devam ediyor.
Op. Dr. Deniz Yazıcı


Uzmanlık sınavında ilk 100’e giren Dr. Deniz İzmir’de KBB eğitimine Tepecik Eğitim ve araştırma hastanesinde başladı. Mecburi hizmetini Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesinde yapan Dr. Deniz bu 2 yıl içerisinde çok başarılı burun estetiği operasyonları yaptı.Copyright ©2019. Tüm hakları saklıdır. İzmir Burun Estetiği

1
Merhaba