Kepçe Kulak Estetiği İzmir

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği hakkında…
Değişken Fiyat Opsiyonu

Değişime hazırsanız biz de sizin için
hazırız


Kepçe kulak estetiği, bir diğer deyişle otoplasti ile kulaklarınızı yeniden şekillendiriyor ve istediğiniz görünüme kavuşmanızı sağlıyoruz.

Kulak estetiği denildiğinde akla ilk gelen kulak problemi kepçe kulak deformitesidir. Kepçe kulak öne doğru kıvrımlanması nedeniyle normalden büyükmüş algısı yaratır. Ancak çoğunlukla kulak büyüklüğü normaldir.

Kepçe Kulakta Anatomik Problemler Nelerdir?

Kulaklarımız çocuk yaşlarda gelişimini büyük ölçüde tamamlar. Bu nedenle erişkin yaşlardakine yakın bir büyüklüğe erişir. Bu da kepçe kulak problemi olan bir çocuğun kulaklarının normalden büyük görünmesine sebep olur.

Kepçe kulak görüntüsünü oluşturan temel anatomik sorun; baş ile kulağın arasındaki açının normalden geniş olmasıdır. Kıvrımlar oluşmamışsa ve kulak dümdüz ütülenmiş gibi duruyorsa bu da anatomik bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Diğer estetiklerden farklı olarak kepçe kulak estetik operasyonunun çocukken yapılmasını öneriyoruz. Kepçe kulak problemi olan çocuğun özellikle ilkokula başlamadan önce bu operasyonu geçirmesi okul arkadaşlarının arasında alay konusu olmasının da önüne geçmektedir. Çünkü ilkokul çağlarındaki çocuklar bu tür konular nedeniyle ciddi bir özgüven eksikliği yaşayabilmekte, hatta bu durum okuldan, eğitimden uzaklaşmasına ve derslerde başarısızlığa sebep olabilmektedir.

Bu konuda önemli olan çocuğun da bu ameliyatı istiyor olmasıdır. Anne babaların bu konuda duyarlı olması çok önemlidir. Çocuk hastalarımızla bu konuda birebir görüşüp ameliyat sonrası hafif ağrı yaşayabileceğini vb. konuları aktarıyoruz. Ameliyata istekli olmayan bir çocuğu anne babanın bu konuda zorlamaması, gerekirse biraz daha yaşının büyümesini beklemek gerekebiliyor.

Kepçe Kulak Estetiği Sonrası

  • Duruma göre hasta aynı gün taburcu edilebilmektedir.
  • Ameliyat sonrası birkaç gün ağrı ve sızı oluşabilir. Ağızdan alınan ağrı kesiciler ile ağrı hafifletilebilir.
  • Bir gün sonrasında saç bandı takılmasını ve 3 hafta saç bandının kullanılmasını öneriyoruz.
  • İlk hafta saç kurutma makinesinin kullanılmaması gerekmektedir.
  • Ameliyat sonrasında iz yaklaşık 6 ay içerisinde yok denecek kadar azalır. Kesi işlemi kulağın arka tarafında olması nedeni ile görünmemektedir.


Kısaca


İzmir burun estetiği denilince akla gelmemiz için operasyonlarımıza devam ediyoruz. Op. Dr. Deniz Yazıcı kendi özel kliniğinde birçok hastasıyla Estetik konusunda sıcak bir sohbet ederek, mutlu yüzler oluşturmaya devam ediyor.
Op. Dr. Deniz Yazıcı


Uzmanlık sınavında ilk 100’e giren Dr. Deniz İzmir’de KBB eğitimine Tepecik Eğitim ve araştırma hastanesinde başladı. Mecburi hizmetini Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesinde yapan Dr. Deniz bu 2 yıl içerisinde çok başarılı burun estetiği operasyonları yaptı.Copyright ©2019. Tüm hakları saklıdır. İzmir Burun Estetiği

1
Merhaba