S.S.S

Sıkça sorulan sorular

Burun Estetiği ve birçok konuda en çok sorulan sorular ve cevapları.
Doğru bilgi vermek, başarmanın bir parçasıdır

Hastalarımızın sıkça sorduğu
sorular

Aşağıdaki soruların tümüne açıklık getiriyoruz.

İzmir Burun Estetiği

 • Burun Estetiği Fiyatları (2019)
 • Burun estetiğinde yaş sınırı nedir?
 • Erkeklerde burun estetiği nasıl yapılır? Erkeklerde burun estetiğinin kadınsı görünüm gibi bir sonucu olabilir mi?
 • Ameliyatsız burun estetiği yapılabilir mi?
 • Burun estetiği sonrası morluk ve şişlikler ne kadar sürede geçer?
 • Burun estetiği fiyatı neye göre belirlenir?
Burun Estetiği Fiyatları (2019)

Burun estetiği ameliyatı fiyatları birçok kişi tarafından en çok merak edilen ve en çok sorulan sorulardan birisidir. Burun estetiği fiyatları yapılacak işlemlere göre, ilk mi ikinci ameliyat mı olduğuna göre vs. değişiklik göstermektedir.

Burun estetiği bazen ameliyatsız olabilmektedir. Bazı hastalarda cerrahi müdahale gerekmeyebilir ya da burun ucu estetiği gibi küçük bir operasyon yeterli olabilir. Burun dolgusu da yeterli görülebilir.

Ayrıca burun estetiği operasyonu sırasında burun fonksiyonu ile ilgili yapılması gereken işlemler de önemlidir

Burun estetiğinde yaş sınırı nedir?

Kas, iskelet sisteminin yeterli ölçüde gelişmiş olması burun estetiği için öncelikli kriterlerden birisidir. Yaştan ziyade kişinin kemik ve kıkırdak yapısının tam olarak gelişmiş olup olmadığı ölçü alınır. Kemik ve kıkırdak gelişimini tamamlamış ve 18 yaşından küçük olanlar hastalara ebeveyn onayı ile burun ameliyatı yapılabilmektedir.

Erkeklerde burun estetiği nasıl yapılır? Erkeklerde burun estetiğinin kadınsı görünüm gibi bir sonucu olabilir mi?

Erkek burnu ve kadın burnu estetik açıdan farklı kriterlerde değerlendirilmelidir. Örneğin kadınlarda burun ucu erkeklere göre daha kalkık olabilir. Erkeklerde ise burun ucu genişliği daha belirgindir. Burun ile dudak arasındaki açı erkek ve kadınlarda farklıdır. Cerrahi prensipler aynı olsa da ölçü ve açı miktarları bakımından kadın ve erkek burun estetik ameliyatlarında önemli ölçüde farklar bulunmaktadır. Bu nedenle erkek burun ameliyatlarında feminen, diğer bir deyişle kadınsı görünüme sahip olmazsınız. Ancak bunun için iyi bir hekime kendinizi teslim etmeniz önemlidir.

Ameliyatsız burun estetiği yapılabilir mi?

Burun ucu botoksu ve burun dolgusu gibi işlemler cerrahi değildir. Bazı burunlarda ufak botoks ve dolgu gibi ufak dokunuşlar istenen görünüm için yeterli olabilmektedir. Ancak burun estetik ameliyatı kadar kalıcılıktan söz edilemez. Kişiye göre değişmekle beraber belli periyotlarda (6 ay, 1 sene vs.) işlemin tekrarlanması gerekebilir.

Burun estetiği sonrası morluk ve şişlikler ne kadar sürede geçer?

Burun estetiğinde yapılan cerrahi işlemlere göre bazen morluk hiç oluşmamaktadır. Morluk oluşmuşsa da genellikle 1 hafta içinde sararma ile birlikte tamamen yok olur. Ameliyat sonrası ikinci gün ödemin en fazla olduğu gündür. Ancak ödemin çoğunluğu 1 haftada geçmekle beraber çok az bir kısım birkaç ay sürebilir.

Burun estetiği fiyatı neye göre belirlenir?

Burun estetiği ameliyatı uygulanacak işlemlere göre değişmektedir. Tamamen hastanın ihtiyacına göre özel planlanan bir ameliyattır. Fiyatı ve maliyeti belirleyen unsurların başında uygulanacak işlemler, sonrasında ise hekimin tecrübesi, kullanılacak malzeme ve ekip giderleri gelmektedir. Fiyatlardan ziyade hekim ve klinik seçiminde dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunur. Yüksek fiyat iyi bir estetik ameliyat olacağını, düşük fiyat da kötü bir estetik ameliyat olduğunu göstermez. Aynı şekilde sadece uygun fiyatlı burun estetiği yaptırabilmek adına her hekime kendinizi emanet etmeniz de doğru değildir. • Burun estetiği yaptırmak istiyorum, ancak yakışacak mı? Nasıl emin olabilirim?
 • Burun ucu düşmesi nedir? Burun estetiği sonrası burun ucu düşmesi riski var mı?
 • Burun estetiğinde cildin önemi nedir?
 • Burun estetiği ameliyatı için hangi mevsim idealdir?
 • Burun estetiği doktoru seçimini nasıl yapabilirim?
 • Sinüzit ameliyatı, burun eti ameliyatı gibi burun fonksiyonu ameliyatları sırasında burun estetiği de eş zamanlı yapılabilir mi?
Burun estetiği yaptırmak istiyorum, ancak yakışacak mı? Nasıl emin olabilirim?

Burun estetik ameliyatı öncesinde önemli analiz ve planlama sürecinden geçmektedir. Bu süreçte hastanın istekleri, hastanın burun yapısı ve yüz yapısı ayrıntılı olarak değerlendirilir. Hasta ile ameliyat sonucunda elde edilecek yeni görünüm üzerine detaylı görüşmeler yapılır. Bu görüşmeler esnasında photoshop üzerinden istenilen sonuca en yakın görünüm hasta ile birlikte düzenlenir. Hastanın sonucu ameliyat öncesinde (en azından sonuca en yakın görünümü) fotoğraf üzerinden görmesi sağlanır. Bu nedenle görünüm ile ilgili kaygıları mümkün olduğunca en aza indirmeye çalışıyoruz.

Burun ucu düşmesi nedir? Burun estetiği sonrası burun ucu düşmesi riski var mı?

Burun ucu düşmesi; burun ile dudak arasındaki açının azalması olarak tarif edilebilir. Bir diğer deyişle burun ucu yüksekliğinin zamanla kaybedilmesidir. Burun estetiği doğru tekniklerle uzman bir cerrah tarafından yapıldığı taktirde burun ucu düşmesi yaşanmamaktadır. Çünkü burun estetiği ameliyatında kullanılan teknikler burnun istenen şekli aldıktan sonra bu şekli uzun yıllar koruması üzerine planlanmaktadır.

Burun estetiğinde cildin önemi nedir?

Cilt tipi burun estetiğinde önemli etkenlerden birisidir. Cildin kalın olması burun estetiği planlaması yapılırken göz önünde bulundurulması gereken bir faktör olarak karşımıza çıkar. Cilt yapısının kalın ya da ince olmasının hem avantajları hem de dezavantajları bulunmaktadır. Örneğin ince derili bir cilt burun estetiği sonrası hızlı bir şekilde burun iskeletini sarması bakımından avantaj sağlıyor. Ancak burun sırtında veya ucunda herhangi bir asimetri ya da bir düzensizlik varsa ince ciltte bu çok daha belirgin oluyor. Bu nedenle burnunuzu işin ehli bir cerraha emanet etmeniz çok önemlidir. Kalın ciltte ise dezavantaj burunda oluşturulan hatların tam görünmemesi olabiliyor. Ek kıkırdak koyma işlemi ya da deriyi içeriden tıraşlama gibi yöntemlerle bu problemin de önüne geçilebilmektedir. Bunların yanı sıra kalın cilt yapısına sahip hastaların iyileşme süreci ince derili hastalara göre daha uzun sürebilmektedir.

Burun estetiği ameliyatı için hangi mevsim idealdir?

Burun estetiği için en uygun mevsim şudur diyemeyiz. Çünkü bu operasyonun ideal bir mevsimi yoktur. Ancak sıcak havalarda, yaz aylarında ameliyat olacak hastalar bazı konulara dikkat etmelidir. Bunlar; güneşin etkisinden korunmak amaçlı güneş koruyucu krem ve şapka kullanılması, hekimin önereceği süre boyunca gözlük takılmaması ve yine belirli süre deniz ve havuza girilmemesidir.

Burun estetiği doktoru seçimini nasıl yapabilirim?

Burun estetik ameliyatlarını ya plastik cerrahlar ya da KBB cerrahlar yapmaktadır. Bu noktada seçim yapma gerekliliği ortaya çıkıyor. Burun estetiği yalnızca estetik ameliyattan ibaret değil. Burun estetiği yapacak olan hekimin burun fonksiyonları konusunda da uzman olması gerekir. Bu nedenle KBB uzmanlığı olması önemlidir. Öte yandan her KBB uzmanı burun fonksiyonlarında uzman olduğu kadar estetik ameliyatlarda başarılı olamayabilir. Bu nedenle hekim seçimi yaparken geçmiş deneyimlerine uzmanlık alanlarına bakmalısınız. İyi bir burun estetiği doktoru hem KBB alanında uzman hem de plastik cerrahi alanında deneyimli ve eğitimli olmalıdır.

Sinüzit ameliyatı, burun eti ameliyatı gibi burun fonksiyonu ameliyatları sırasında burun estetiği de eş zamanlı yapılabilir mi?

Burun fonksiyonları ameliyatları sırasında burun estetik ameliyatı da yapılabilmektedir. Burun estetiği ameliyatlarında yalnızca görünüme odaklanmak doğru değildir. Nefes alma organımız olan burun en önemli organlarımızdan birisidir. Bu nedenle burun fonksiyonlarını göz önünde tutarak estetik uygulamalar yapılmalıdır.


İzmir Burun EstetiğiKısaca


İzmir burun estetiği denilince akla gelmemiz için operasyonlarımıza devam ediyoruz. Op. Dr. Deniz Yazıcı kendi özel kliniğinde birçok hastasıyla Estetik konusunda sıcak bir sohbet ederek, mutlu yüzler oluşturmaya devam ediyor.
Op. Dr. Deniz Yazıcı


Uzmanlık sınavında ilk 100’e giren Dr. Deniz İzmir’de KBB eğitimine Tepecik Eğitim ve araştırma hastanesinde başladı. Mecburi hizmetini Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesinde yapan Dr. Deniz bu 2 yıl içerisinde çok başarılı burun estetiği operasyonları yaptı.Copyright ©2019. Tüm hakları saklıdır. İzmir Burun Estetiği

1
Merhaba