Göz Kapağı Estetiği İzmir

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği hakkında…
Değişken Fiyat Opsiyonu

Değişime hazırsanız biz de sizin için
hazırız


Göz kapağı estetiği ile göz kapağında düşme, sarkma gibi sorunları aşabilir, gülümseyen canlı bakışlarınıza yeniden kavuşabilirsiniz.

Gözler yüz ifadesinde anahtar rol oynamaktadır. Göz altlarında torbalanma, göz çevresindeki kırışıklıklar, sarkma ve şişlik gibi değişimler yüz ifadesini de değiştirerek kişiyi üzgün ya da yorgun gösterir. Ayrıca bu tür şikayetler kişinin olduğundan yaşlı görünmesine de yol açar.

Bu şikayetlerden kalıcı olarak kurtulmanın tek yolu ise göz kapağı estetiği ya da diğer bir deyişle göz çevresi estetiği olarak karşımıza çıkmaktadır.

Göz Kapaklarındaki Şekil Değişimleri Neden Oluşur?

Göz kapakları yaşlanma, alınan güneş ışını, diyabet, travmatik gibi çeşitli sebeplerle elastikiyetini kaybederek gevşemektedir. Deri altındaki kas tabakasının da gevşemesi ve yerçekiminin de etkisi ile göz kapaklarında düşme ve sarkmalar görülür. Göz kapaklarına  dolgun ve canlılık karan yağ yastıkçıkları yaş ilerledikçe öne doğru fıtıklaşmaya başlar. Bu tür sebeplerle göz kapaklarında düşme, sarkma ve göz altlarında torbalanma gibi estetik şikayetler görülmeye başlar.

Göz kapağı estetiği denildiğinde sadece göz kapağı akla gelmemelidir. Göz ve çevresinin detaylı değerlendirilmesi ve deformitelerin saptanması gerekmektedir. Hasta sadece tek bir şikayetle müracaat etmiş olsa bile diğer problemlerin de saptanarak komplike bir operasyon planı yapılması çok önemlidir. Tek bir soruna odaklanarak yapılan ameliyatlar istenen sonucu vermeyeceği için hastayı da memnun etmeyecektir.

Göz ve Çevresindeki Estetik Şikayetler Nelerdir?

  • Kaşlarda düşme
  • Üst göz kapağında torbalanma, sarkma
  • Üst göz kapağında hacim kaybının oluşması
  • Kaz ayağı bölgesinde kırışıklık ya da gevşeme oluşması
  • Şakaklarda gevşeme ve kırışıklık
  • Alt göz kapağında gevşeme ve deride sarkma
  • Alt göz kapağı torbalanması
  • Alt göz kapağı ile burun yanak arasında görülen hacim kayıpları.

Görüldüğü gibi göz çevresi estetiği birçok problemin bir arada düzeltilmesinin gerektiği kombine bir ameliyattır.

Hastanın göz kapağı ve çevresi ile ilgili tüm estetik problemleri tespit edildikten sonra ameliyat için planlama yapılır ve hasta uygulanacak tüm işlemlerle ilgili bilgilendirilir.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz Kapağı Ameliyatı:

Göz çevresinde bulunan fazla yağ ve dokular çıkartılarak, göz çevresi gerginleştirilir. Sadece üst göz kapağı estetiği (üst blefaroplasti) yapılacaksa lokal anestezi altında işlem gerçekleştirilebilmektedir. Ameliyat süresi en fazla 1 saattir. Ancak kombine ameliyatlarda bu süre uzayacaktır.

Alt göz kapağı ameliyatı yapılırken orta yüz germe ameliyatının da birlikte yapılması başarılı ve hastayı memnun edici sonuçlar vermektedir.Kısaca


İzmir burun estetiği denilince akla gelmemiz için operasyonlarımıza devam ediyoruz. Op. Dr. Deniz Yazıcı kendi özel kliniğinde birçok hastasıyla Estetik konusunda sıcak bir sohbet ederek, mutlu yüzler oluşturmaya devam ediyor.
Op. Dr. Deniz Yazıcı


Uzmanlık sınavında ilk 100’e giren Dr. Deniz İzmir’de KBB eğitimine Tepecik Eğitim ve araştırma hastanesinde başladı. Mecburi hizmetini Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesinde yapan Dr. Deniz bu 2 yıl içerisinde çok başarılı burun estetiği operasyonları yaptı.Copyright ©2019. Tüm hakları saklıdır. İzmir Burun Estetiği

1
Merhaba