Erkek Burun Estetiği

22 Eylül 2015 by Deniz Yazıcı
erkek-burun-estetiği-dr-deniz-yazıcı-1-1200x800.jpg

Erkek burun estetiği denildiğinde genellikle birçok kişi tereddütlü yaklaşımlarda bulunuyor. Bunun başlıca sebebi erkeklerin feminen bir görünüm kaygısı taşımaları olarak karşımıza çıkıyor.

Erkek hastalarımızın en merak ettiği konu erkekte burun estetiğinin kadınlardaki gibi normalden küçük, burun ucu kalkık halk arasında kullanılan “hokka burun” görünümü ile karşı karşıya kalıp kalmayacağıdır. Hastalarımıza kadınlarda yapılan uygulama ile erkeklerde yapılan uygulamaların farklı olduğunu, maskülen görünümü kaybedilmediğini anlatıyoruz. Bugün bu yazımızda sizlere erkek burun estetiği ile kadın burun estetiği arasındaki farklardan bahsederek “erkeklerde burun estetiği” nasıl olur sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Erkek Burun Estetiği ile Kadın Burun Estetiği Arasındaki Farklar

  • Burun ucunun dudaklar oluşturduğu açı erkeklerde ve kadınlarda farklıdır. Kadınlarda burun ucu erkeklere göre biraz daha kalkık tercih edilir.
  • Erkeklerde alın ve çene kadınlara göre daha az belirgin olması tercih edilir.
  • Kadınlarda burundaki kemer yok edilirken daha yumuşak hatlar ortaya çıkarılırken, erkeklerde kemer yok edilse de hatlar daha keskin olacak şekilde uygulama yapılır.
  • Erkeklerde burun sırtı çok oyuk olmamalıdır. Burun sırtı düz inmelidir. Hatta hasta tercihine de bağlı olarak burunda çok az kemer bırakılarak maskülen görünüm korunabilmektedir

 

Erkeklerde Burun Estetiği Nasıl Görünmelidir?

Burun sırtı ile burun ucu aynı düzlemde bulunmalı, gerekirse çok az kemer bırakılmalıdır. Burun olduğundan çok küçültülmemelidir. Maskülen görünümün korunabilmesi için burun hatlarının keskin olması gerekir.

Burun ucu burun sırtından çok fazla yüksekte olmamalıdır. Çoğunlukla burun ucunun dudaklarla oluşturduğu açı 90 derece olacak şekilde tercih edilmektedir.

Erkeklerde de kadınlarda olduğu gibi burun tasarlanırken burnu yüzden bağımsız olarak düşünmemek gerekir. Yüz bir bütündür ve burun estetiği yapılmadan önce yüzü bir bütün olarak değerlendirmeli yüz şekline uygun olabilecek bir burun tasarlanmalıdır.

Bazı erkek hastalarımız yalnızca burnunda problem olarak gördüğü noktalar için düzeltme ihtiyacı hissedebiliyor. Kadınlara oranla erkeklerde sadece sorunlu bölgeye müdahale isteği daha fazla görülüyor. Bu gibi durumlarda hastanın isteği göz önünde bulundurularak yalnızca burnun problemli bölgeleri hedef alınarak bölgesel operasyonlar da yapılabilmektedir.Kısaca


İzmir burun estetiği denilince akla gelmemiz için operasyonlarımıza devam ediyoruz. Op. Dr. Deniz Yazıcı kendi özel kliniğinde birçok hastasıyla Estetik konusunda sıcak bir sohbet ederek, mutlu yüzler oluşturmaya devam ediyor.
Op. Dr. Deniz Yazıcı


Uzmanlık sınavında ilk 100’e giren Dr. Deniz İzmir’de KBB eğitimine Tepecik Eğitim ve araştırma hastanesinde başladı. Mecburi hizmetini Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesinde yapan Dr. Deniz bu 2 yıl içerisinde çok başarılı burun estetiği operasyonları yaptı.Copyright ©2019. Tüm hakları saklıdır. İzmir Burun Estetiği

1
Merhaba