Burun-Estetiği-İzmir.jpg

Burun Estetiği Hakkında Bilgiler

Burun estetiği, kişisel tercihler doğrultusunda veya sağlık problemi çerçevesinde gerçekleştirilen operasyonlar arasında yer almaktadır. Genellikle burunda meydana gelen şekil bozukluklarının estetik kaygılarla giderilmesi maksadı ile gerçekleştirilmektedir. Burnun kemerli bir yapıya sahip olması, yüze oranla uzun görünmesi veya burun ucunda meydana gelen düşüklükler sebebi ile bu operasyon tercih edilmektedir. Bazen de burunda meydana gelen kemik eğilmeleri nefes alma güçlüğü yaşattığı için bu estetiğin gerçekleştirildiği bilinmektedir.

Burun estetiğinin gerçekleştirilebilmesi için kemik ve kas gelişiminin tamamlanması gerekmektedir. Çocuklarda kemik gelişimi hala devam ettiği için bu süreç yavaşlayana kadar burun estetiğinin gerçekleştirilmesi tavsiye edilmez. Bazı durumlarda gelişimin daha çabuk tamamlandığı gözlemlendiği için altı yaşındaki çocuklarda dahi bu operasyonun gerçekleştirilmesi mümkündür. Bu nedenle burun ve kemik yapısını doktorun inceleyerek karar vermesi gerekmektedir. İlerleyen yaşlarda meydana gelecek komplikasyonlar hastanın sağlığı açısından bozulmalara yol açabileceği için doktor kontrolü sonrası buna karar verilmesi gerekmektedir.

Burun estetiği İzmir ilinde sıklıkla gerçekleştirilen estetik operasyonlar arasında yer almaktadır. Bu operasyonların kadınlara ve erkeklere uygulanması konusunda bazı farklılıkların olması söz konusu olabilir. Burun estetiğinde burun ile dudak arasındaki açı dikkate alınarak operasyon gerçekleştirilir. Erkeklerde bu açı 90 derece iken kadınlarda daha farklıdır. Kadınlarda gerçekleştirilen operasyon sonrasında burun erkeklere kıyaslandığı zaman daha kalkık bir yapıya sahip olmalıdır. Erkeklerde burun ucu genişliği de kadınlara göre farklı yapıya sahip olacağından bu gibi kriterlere dikkat edilmelidir.

Burun Estetiği Operasyonunu Gerçekleştirecek Doktor Nasıl Seçilmelidir?

Burun estetiği doktorları İzmir ilinde uzmanlaşmış kişilerdir. Bu kişiler arasında kendinize uygun olan doktoru seçebilmek için belirli kriterlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu operasyonu gerçekleştirecek doktorlar genellikle plastik cerrah uzmanları ve kulak burun boğaz uzmanları arasında tercih edilmektedir.

Burunda meydana gelen solunum problemleri söz konusu ise kulak burun boğaz uzmanları tarafından giderilmesi hasta açısından daha sağlıklı olacaktır. Alanında uzmanlaşan plastik cerrahların da solunum problemlerini çözebilmeleri söz konusu olacağından burada tercih tamamı ile hastaya bırakılmalıdır. Hasta uygulanmasını istediği işlemleri doktoru ile paylaşmalı, yüzü ve kemik yapısı incelendikten sonra bu operasyonların ne kadar mümkün olduğu hastaya aktarılmalıdır.

Teknolojik gelişmeler sayesinde hastaya operasyon sonrası görünümü 2 boyutlu veya 3 boyutlu şekilde gösterilebilmektedir. Hastanın görünümünü beğenmesi durumunda bu operasyona onay vermesi ile plastik cerrah uzmanı veya kulak burun boğaz uzmanı tarafından operasyon gerçekleştirilerek dilediği görünüme kavuşması sağlanmalıdır.

Burun Estetiği Ücreti Ne Kadardır?

Burun estetiği fiyatları İzmir şehrinde farklı şekilde ücretlendirilmektedir. Bu ücretlendirme operasyonu gerçekleştirecek  hekimin niteliğine bağlı olarak değişim arz etmektedir. Burun estetiği operasyonları söz konusu olduğu zaman pahalı bir operasyonun en iyi sonuç getireceğini düşünmemelisiniz. Öncelikli olarak piyasa araştırması yaparak şişirilmiş fiyatlardan uzak durabilirsiniz. Bu operasyonların ortalama bir ücreti söz konusu olacağı için bu ortalama ücretin üzerinde yer alan cerrahları terci etmeyebilirsiniz.

Genellikle ünlü isimlerin doktorluğunu yapan cerrahlar diğer cerrahlara oranla daha fazla tanındığı için ücretleri daha fazladır. Operasyon esnasında gerçekleştirilen işlemler de fiyatlandırma konusunda dikkat edilen hususlar arasında yer almaktadır. Burun estetiği operasyonu çerçevesinde gerçekleştirilen işlemlerin niteliği artınca hastanın müşahede altında tutulması olasılığı da artış göstermektedir.

Sağlığınızı büyük oranda etkileyecek bir operasyon olan burun estetiği, alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir operasyondur. Güzellik merkezlerinde doktor olmadan bu işlemi gerçekleştiren insanlar var ise o merkezlerden uzak durmak sağlığınız açısından oldukça elzemdir. Doktorların daha önceki hastalarının yaşadığı tecrübeler de doktor seçimi hususunda yardımcınız olacağı için araştırmalarınızı o doğrultuda yapmanız gerekmektedir.Kısaca


İzmir burun estetiği denilince akla gelmemiz için operasyonlarımıza devam ediyoruz. Op. Dr. Deniz Yazıcı kendi özel kliniğinde birçok hastasıyla Estetik konusunda sıcak bir sohbet ederek, mutlu yüzler oluşturmaya devam ediyor.
Op. Dr. Deniz Yazıcı


Uzmanlık sınavında ilk 100’e giren Dr. Deniz İzmir’de KBB eğitimine Tepecik Eğitim ve araştırma hastanesinde başladı. Mecburi hizmetini Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesinde yapan Dr. Deniz bu 2 yıl içerisinde çok başarılı burun estetiği operasyonları yaptı.Copyright ©2019. Tüm hakları saklıdır. İzmir Burun Estetiği

1
Merhaba