Burun-estetiği-izmir-dr-deniz-yazıcı-1-1200x1100.jpg

Burun Estetiği Neden Yapılır?

Burun estetiği, genellikle doğuştan gelen burun görünümündeki bozukluklar ve solunum yolunda meydana gelen problemler nedeni ile gerçekleştirilen bir operasyon türüdür. Bu operasyon doğumdan sonra meydana gelen problemleri de gidermek maksadı ile uygulanabilmektedir.

Solunum yolu problemleri yaşayan insanlar bu problemlerini aşabilmek maksadı ile cerrahi müdahalede bulunulmasını talep edebilirler. Burun içerisinde meydana gelen kemikleşme burnun dış görüntüsünü de etkileyerek kötü bir görünüme sahip olunmasına yol açabilir. Burnun kemik yapısında ve kıkırdak yapısında meydan gelen bozulmalar da dış görünüşün kötü gözükmesine neden olmaktadır. Bu nedenle kişiler daha estetik bir görünüm kazanarak sağlıklı solunum yapabilmek maksadı ile burun estetiği gerçekleştirebilirler. Kısacası bu operasyon sağlık sorunlarının yanı sıra kişilerin kişisel tercihleri doğrultusunda da gerçekleştirilebilen operasyonlardır.

Burun Estetiği Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Burun estetiği İzmir şehrimizde de sıklıkla gerçekleştirilen operasyonlar arasında yer bulmaktadır. Bu operasyonların öncesinde yapılması gereken şeylerin varlığı gibi sonrasında da yapılması gereken şeyler söz konusudur. Öncelikli olarak operasyon öncesi burun yapınızı alanında uzmanlaşmış bir cerraha  gösterip dokularınızın bu operasyonla uyumlu olup olmadığını tespit ettirmelisiniz.

Cerrah seçimi de bu operasyonun neticesinde oldukça büyük önem arz etmektedir. Kaliteli bir cerrah bularak operasyondan en iyi neticeyi alabilirsiniz. Aynı zamanda operasyonda hangi yöntemin uygulanacağı da doktorunuzla konuşarak daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bu operasyon kişinin yüz bölgesinde gerçekleştirilen bir operasyon olduğu için ameliyat sonrasında ağrı gözlemlenmesi normaldir. Bu nedenle anestezinin etkisinin geçmesi beklenmeden ağrı kesici uygulamalarına başlanmaktadır. Bu uygulamalar devam ederken doktorunuz, sağlığınız açısından kullanmanız gereken ilaçları söyleyecektir. İlaçlarınızı aksatmadan kullanırsanız bu süreci hafif sancılı bir şekilde geçirmeniz mümkündür.

Ameliyat gerçekleştikten sonra genellikle 4-6 saat boyunca hastaların ayağa kalkmasına müsaade edilmemektedir. Ayağa kalkış esnasında tansiyonda meydana gelecek düşmeler neticesinde baş dönmesi ve göz kararması gibi durumlar yaşanacağı için refakatçi yardımı ile ayağa kalkmanız önerilmektedir. Ameliyat sonrasında gerçekleşecek genizden kan akıntısı durumu her operasyonda gözlenen bir durum olduğu için telaşlanmanızı gerektirecek bir durum yoktur. Bu geniz akıntısının farkında olmadan yutulması durumunda kanlı kusma veya koyu renkli dışkı görülmesi de normaldir.

Burun Estetiği Pahalı Mıdır?

Burun estetiği fiyatları İzmir ilimizde değişim göstermektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ve her hastanede bu tarz operasyonların gerçekleştirilme imkanının sağlanması ile birlikte eskiye nazaran bu fiyatlar normal seviyelere çekilmiştir. Burun estetiği söz konusu olduğu zaman fiyatlandırma genellikle doktorun bu alandaki tecrübesine dayanılarak gerçekleştirilmektedir. Burun estetiği doktorları İzmir ilimizde oldukça profesyonelleştiği için estetiğin kötü sonuçlanması ile ilgili düşüncelerinizden sıyrılabilirsiniz.

Devlet hastaneleri ve özel hastaneler açısından fiyatlandırma farklılıkları bulunması söz konusu olabilir. Özel hastanelerde çalışan doktorlar genellikle daha yüksek fiyatlarla bu operasyonu gerçekleştirmektedir. Bu operasyonun pahalı olması mükemmel sonuçlar alacağınızın bir göstergesi olmadığı için yapmanız gereken şey daha önce o doktorun geçirdiği operasyonları incelemektir. Bunu internet üzerinden yapabileceğiniz gibi hastaların referans olarak yer aldığı listelerden ve fotoğraflardan da yapabilirsiniz.

Operasyon öncesinde ve sonrasında doktorunuzun tavsiye ettiği adımları gerçekleştirirseniz acısız bir süreçle dilediğiniz görünümü elde etmeniz kolaylaşır. Operasyon öncesi hazırlıklar da dahil toplamda 1 gününüzü alacak bu süreç ile hayallerinize kavuşmanız mümkündür. Bu süreci rahat bir şekilde atlatabilmek için doktorunuzun tavsiye ettiği ilaçları vaktinde kullanmalı ve yasakladığı şeyleri yapmaktan kaçınmalısınız. 15 gün boyunca burnunuzu su ile yıkamanız tavsiye edilmeyeceği için bu eylemden uzak durmanız sağlığınız açısından en güzeli olacaktır. Böylelikle burun estetiği sayesinde dilediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.Kısaca


İzmir burun estetiği denilince akla gelmemiz için operasyonlarımıza devam ediyoruz. Op. Dr. Deniz Yazıcı kendi özel kliniğinde birçok hastasıyla Estetik konusunda sıcak bir sohbet ederek, mutlu yüzler oluşturmaya devam ediyor.
Op. Dr. Deniz Yazıcı


Uzmanlık sınavında ilk 100’e giren Dr. Deniz İzmir’de KBB eğitimine Tepecik Eğitim ve araştırma hastanesinde başladı. Mecburi hizmetini Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesinde yapan Dr. Deniz bu 2 yıl içerisinde çok başarılı burun estetiği operasyonları yaptı.Copyright ©2019. Tüm hakları saklıdır. İzmir Burun Estetiği

1
Merhaba