Burun-Estetiği-İzmir-1.jpg

Burun Estetiği

Burun estetiği, burun kemerini, ucunu değiştirebilir,  burnunuzu küçültebilir ya da büyütebilir. Burun deliklerinizin büyük olduğunu düşünüyorsanız bu ameliyat ile  burun deliklerini küçültebilirsiniz. Burun kökü ile alın hizasındaki ya da burun ucu ile dudak arasındaki açıyı değiştirerek asimetrik bir görünüm sağlamanıza yardımcı olabilir. Aynı zamanda, nefes almada güçlük, sinüzit ve burun etleri gibi problemleri de gidermede yardımcı olur. Burun estetiği İzmir‘de bulunan doktorlardan gerekli bilgileri alarak bu ameliyat hakkında aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz ve içiniz çok daha rahat eder. Birçok hasta burun estetiğinden sonra burnundan yara izi kalıp kalmayacağını merek ederler. Yıllardan beri yapılan burun estetik ameliyatları, teknolojik değişimler ve tıpın ilerlemesi sayesinde dışarıdan bakıldığında iz kalmadan yapılabilen cerrahi operasyonlardır. Yapılacak teknik bu konuda çok önemli bir yer tutmaktadır.

Burun estetiği İzmir bu konuda gelişmiş hastaneleri ve doktorlarıyla başarılı cerrahları barındırır. Burun estetiği, kapalı ve açık olmak üzere 2 çeşide ayrılmaktadır. Açık burunda burun altına kesi atılarak yapılan operasyondur. Açık burun ameliyatı ile doktorunuzun burun içini çok rahat bir açıdan görebilmektedir. Cerrahlar için eğitim aşamasında bu işlem çok daha avantajlıdır. Cerrahlar öğrenim yıllarından beri yaptıkları için bu operasyona devam ederler. Çünkü açık Rinoplasti ameliyatı dada kolay bir operasyondur. Ancak açık burun estetiğinde yara izinin kalması olasılığı da vardır. Kapalı burun ameliyatında ise bu durum tam tersidir cerrah burun içini dar bir görüş ile görür ve yara izi kalmaz, Bu sayede iyileşme süresi açık Rinoplasti ameliyatına göre daha kısadır. Hasta daha kısa sürede kendini toparlar ve iyileşme süreci hızlanır.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Burun estetiği doktorları İzmir‘ de  gelişmiş teknoloji ile birlikte birçok estetik ameliyat yapabilmektedirler.  Burun estetiği kadınlarda ve erkeklerde sık yapılan operasyonların başında yer almaktadır. Burun estetiği yaptırmak isteyen kişiler acaba yazın mı ya da kışın mı ameliyat olsam diye düşünürler. Burun estetiği yazın ve kışın istenilen mevsimlerde olabilir. Ayrıca yaz tatillerinde ameliyat olmak ekstra bir dikkat gerektirmektedir. Çünkü cildi güneşten korumak gerekir. Bu nedenle uzun süreli güneş altında kalmaktan kaçınmak gerekir. Günlük aktivitelerinize  devam etmenizde sıkıntı yoktur ama ameliyattan ilk 6 hafta içinde burnunuzu darbeden ve güneş ışınlarından korumanız gerekmektedir. Burun estetiği fiyatları İzmir için geniş bir araştırma yapıp fiyat bilgisi edinebilirsiniz. Burnunuzun durumuna göre, ameliyat fiyatları değişim gösterebilir.  Burnun kuru tutulmasına özen göstermekte yarar vardır. yüzünüzü nazikçe yıkadıktan sonra hemen kurulamaya özen gösterin ve mümkünse 4 hafta süreyle havuza ve denize girmemeye dikkat edin.  Bol bol su içilmeli ve burnunuzu darbelerden ve çarpmalardan korumanız gerekmektedir.

İyileşme süresinde dar yakalı giysilerden uzak durmalısınız çünkü çıkarırken burna değerek zarar verebilir. Bunu yerine önü düğmeli yakalar ya da gömlekler tercih edebilirsiniz. Burun estetiği doktorları İzmir‘de estetik yaptırdığınız hastaneden ne yapmanız gerektiği hakkında bilgi almanız ve bu doğrultuda hareket etmenizde yarar vardır. Yastık kullanmanızı ve başınızı vücudunuzun üzerinde tutmaya dikkat edin. Banyo yaparken ve yüzünüzü yıkarken nazikçe yıkayın. Burnunuza çok fazla dokunmayın çünkü bu iyileşme süresince burnun tam yerine oturması yaklaşık 2 yılı bulacağından burnunuzu koruyun. Burnunuzu revizyona uğratacak her türlü eylemden kaçının. Yüz üstü uyumamaya çalışın. İlk 2 ay bol bol istirahat edin. Kalın ciltli hastaların ödemi ince ciltli hastalara göre daha geç inmektedir. Burnun yerine oturması yaklaşık 1 seneyi bulabilir.Kısaca


İzmir burun estetiği denilince akla gelmemiz için operasyonlarımıza devam ediyoruz. Op. Dr. Deniz Yazıcı kendi özel kliniğinde birçok hastasıyla Estetik konusunda sıcak bir sohbet ederek, mutlu yüzler oluşturmaya devam ediyor.
Op. Dr. Deniz Yazıcı


Uzmanlık sınavında ilk 100’e giren Dr. Deniz İzmir’de KBB eğitimine Tepecik Eğitim ve araştırma hastanesinde başladı. Mecburi hizmetini Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesinde yapan Dr. Deniz bu 2 yıl içerisinde çok başarılı burun estetiği operasyonları yaptı.Copyright ©2019. Tüm hakları saklıdır. İzmir Burun Estetiği

1
Merhaba