Burun-estetiği-izmir-dr-deniz-yazıcı-7-1-1200x807.jpg

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği, ülkemizde en sık gerçekleştirilen estetik operasyon türleri arasında yer almaktadır. Tıp literatüründe nazoplasti veya rinoplasti olarak adlandırılan bu operasyon sayesinde doğuştan meydana gelen veya sonradan oluşan burun şekil bozuklukları giderilerek kişilerin daha rahat solunum yapabilmeleri sağlanmaktadır. Bu operasyon kişisel tercihlere bağlı olarak gerçekleştirilebileceği gibi sağlık problemleri neticesinde de gerçekleştirilmektedir.

Burunda meydana gelen şekil bozuklukları bazen yalnızca estetik kaygılarla giderilmek istenirken bazen de sağlıklı şekilde solunum yapma imkanını kaldırdığı için giderilmektedir. Burun içinde gerçekleşen kemik eğilmeleri veya kıkırdak yapılarında bozukluklar kişinin sağlıklı nefes almasına engel olmaktadır. Sağlıklı nefes almaya engel olmanın yanı sıra kişinin burnunda meydana gelen şekil bozukluklarının da temel nedeni olmaktadır.

Burun Ucu Estetiği Nedir?

Burun estetiği İzmir gibi şehirlerimizde sıklıkla tercih edilen operasyonlar arasında yer alırken burun ucu estetiği de en az bu operasyon kadar gerçekleştirilmektedir. Şüphesiz ki burun görünümünü en çok etkileyen kısımlardan biri de burun ucudur. Burun ucunda meydana gelen genişlikler, sıkışık görünümlü burun uçları, burun deliklerinin farklı büyüklüklere sahip olması gibi nedenlerle burun ucu estetiğinin gerçekleştirildiğini bilmekteyiz.

Bu estetik rinoplastinin bir alt dalı olarak karşımıza çıkmaktadır. Operasyonlar gerçekleştirilirken burun kemiğine müdahalede bulunulmaz. Burun ucunda yer alan yumuşak ve kıkırdak doku üzerinde gerçekleştirilen müdahaleler sonrasında estetik operasyon gerçekleştirilmiş olur. Burun estetiği operasyonuna göre daha kolaydır. Gün içerisinde taburcu olma imkanınız söz konusu olabilir. Yaklaşık 1 saat içerisinde bu müdahale bitirilerek dilediğiniz görünüme sahip olmanızın önü açılır.

Burun Estetiği Gerçekleştirme Yöntemleri

Burun estetiği üç farklı yöntem ile gerçekleştirilebilmektedir: Açık rinoplasti, kapalı rinoplasti ve ameliyatsız burun estetiği. Açık rinoplasti söz konusu olduğu zaman burun delikleri arasında bir kesi açılması söz konusu olmaktadır. Açılan bu kesi sayesinde doktorun görüş alanının artırılması sağlanır. Görüş alanı artan doktor dilenilen operasyonu daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Kapalı rinoplasti söz konusu olduğu zaman ise burun delikleri içerisinde kalacak ufak kesilerin meydana gelmesi söz konusudur. Bu operasyon esnasında daha çok ufak çaplı düzeltmeler gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda bu operasyon açık rinoplastiye oranla daha hızlı iyileşme göstermektedir. Aynı zamanda ameliyat sonrasında gerçekleşen morluklar ve şişmeler bu operasyon sonrasında daha az gözlemlenmektedir.

Ameliyatsız burun estetiği kapsamına ise burun dolgusu dahil olmaktadır. Bu operasyonlar sadece ufak çaplı görünüm bozukluklarının giderilmesi için kullanıldıkları için burun kemiklerinde büyük çaplı değişimlerin meydana gelmesi söz konusu olmaz. Burun estetiği doktorları İzmir ilimizde bu üç operasyon türünü de başarı ile icra etmektedir. Doktorların gerek gördüğü çerçevede bu üç operasyondan biri tercih edilerek dilediğiniz görünüme kısa süre içerisinde kavuşmanız sağlanmaktadır.

Burun Estetiği İyileşme Süreci

Burun estetiği fiyatları İzmir çerçevesinde hastane kapsamında değişim göstermektedir. Markalaşmış hastaneler ve markalaşmış doktorların bu operasyonlar için istediği ücret diğer hastanelere ve doktorlara oranla daha yüksektir. Burnunuzun gerçekten iyi bir cerrah tarafından yapılması estetik sonrası meydana gelebilecek komplikasyonlardan büyük oranda korunmanızı sağlayacaktır.

Burun estetiğinin en zor süreci ilk 4-6 saattir. Bu zaman zarfı içerisinde hastaların ayağa kalkması dahi tavsiye edilmemektedir. Bu süreç boyunca ağrı kesici tedavilerine başlanır ve hastanın yapması gerekenler ona anlatılır. Bu süreç sonunda kusma belirtileri göstermeyen hastaların yemek yemelerine müsaade edilmektedir.

Hastaların durumuna göre bir gün boyunca müşahede altında kalmaları bile söz konusu olabilmektedir. Ameliyatın gidişatına göre yapılması gerekenler hakkında doktor tarafından bilgilendirilen hastalar bu talimatlara uydukları sürece yoğun ve şiddetli ağrılar yaşamadan kolaylıkla iyileşirler.Kısaca


İzmir burun estetiği denilince akla gelmemiz için operasyonlarımıza devam ediyoruz. Op. Dr. Deniz Yazıcı kendi özel kliniğinde birçok hastasıyla Estetik konusunda sıcak bir sohbet ederek, mutlu yüzler oluşturmaya devam ediyor.
Op. Dr. Deniz Yazıcı


Uzmanlık sınavında ilk 100’e giren Dr. Deniz İzmir’de KBB eğitimine Tepecik Eğitim ve araştırma hastanesinde başladı. Mecburi hizmetini Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesinde yapan Dr. Deniz bu 2 yıl içerisinde çok başarılı burun estetiği operasyonları yaptı.Copyright ©2019. Tüm hakları saklıdır. İzmir Burun Estetiği

1
Merhaba