burun-estetiği-fiyatları-izmir-1200x858.jpg

Burun Estetiği

Tıp literatüründe Rinoplasti olarak geçen Burun estetiği, çağımızda en çok gerçekleştirilen estetik ameliyatlar arasında yer almaktadır. Yüzün merkezi kısmında bulunan burun, ilk bakışta yüzde en çok dikkat çeken uzuvlar arasında yer almaktadır. Yüzün güzelliğini yüksek ölçüde etkiler ve altın oranın sağlanması konusunda etken rol oynar. Bu nedenle özellikle kadınlar, altın oran standardına sahip güzel bir burun sahibi olmak isterler.

Tıp alanında yaşanan gelişmeler ile birlikte Rinoplasti yani burun estetiği acısız yöntemlerle de gerçekleştirilebilmektedir. Bu nedenle eskiye oranla daha sık gerçekleştirilen bir operasyon halin almıştır. Burun estetiği İzmir ilinde de alanında uzmanlaşmış hekimler tarafından gerçekleştirilen bir işlemdir. İşlem sonucunda şişme ve morarmalara maruz kalmadan yeni burnunuza kavuşabilmeniz mümkündür.

Bu cerrahi operasyon genellikle doğuştan gelen bozulmalar veya sonradan gerçekleşen (kırılma, çatlama vb.) bozulmaları gidermek maksadıyla yapılır. Şekil bozuklukları genellikle görsel yönden insanların hoşuna gitmese de bazı durumlarda nefes alabilme durumunda da problemler yaşanmasına yol açar. Rinoplasti gerçekleştirilirken cerrahların dikkat ettiği en büyük ölçüt sağlıklı bir şekilde nefes alabilme kabiliyetini sağlamaktır. Bu cerrahi operasyon sırasında birden fazla işlem uygulanarak hem şekil bozuklukları hem de solunum problemleri giderilebilir.

Burun estetiği doktorları İzmir ilinde öncelikli olarak burnunuzun bu operasyona elverişli olup olmadığını incelemektedir. Bazı burun dokuları cerrahi müdahale kaldırabilecek niteliklere sahip olmayabilir. Bu nedenle öncelikli olarak burnun yapısı incelenecektir. Bu operasyonlar muhakkak uzmanlaşmış bir cerrah tarafından gerçekleştirilmelidir. Yeni açılan estetik merkezlerinde bu operasyonu gerçekleştirecek kişilerin gerçekten doktor olup olmadığını araştırarak kötü sonuçlar yaşamaktan kurtulabilirsiniz.

Burun Estetiği Nasıl Gerçekleştirilir?

Burun estetiği genel anestezi kullanılarak gerçekleştirilen bir operasyondur. Küçük dokunuşların söz konusu olduğu operasyonlarda cerrahın inisiyatifine bırakılarak lokal anestezi altında da bu operasyon gerçekleştirilebilir. Ameliyat öncesi hazırlıklar da dahil olmak üzere gerçekleştirilen bu operasyon yalnızca 1 gününüzü alacaktır.

Burun estetiği operasyonlarında iki farklı operasyon çeşidinin uygulandığını bilmekteyiz. Açık burun estetiği operasyonu ve kapalı burun estetiği operasyonu. Açık rinoplasti söz konusu olduğu zaman estetik cerrah, iki burun deliği arasında oluşturmuş olduğu kesi yardımı ile geniş bir görüş açısı kazanarak daha sağlıklı sonuçların elde edildiği bir operasyon gerçekleştirmektedir. Kapalı rinoplasti söz konusu olduğu zaman ise kesi burun delikleri arasında kalacak şekilde gerçekleştirilir. Burada görüş alanı daha dar olduğu için açık rinoplastiye göre farklı sonuçların alınabilme olasılığı söz konusudur. Açık rinoplastinin tek dezavantajı kapalı rinoplastiye göre geç iyileşecek olmasıdır. Bu iyileşme sürecinde kişi yüz bölgesinde şişlikler ve morluklarla boğuşabilir. Kapalı rinoplasti ise operasyon bittikten sonra yoğun bir ağrıya maruz bırakmadan kolaylıkla atlatılabilecek bir operasyondur.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ciddi boyutlara ulaşmayan burun şekil bozuklukları ameliyata gerek kalmadan burun dolgusu yöntemi ile çözülmektedir. Burunda  yaşanan kırışıklık görünümü, burun ucunun düşük olması bu yöntem sayesinde kısa süre içerisinde düzelecektir. Bu noktada yapmanız gereken tek şey müdahaleyi gerçekleştirecek doktorun güvenilir olmasıdır. Aynı zamanda dolgu malzemelerinin de kaliteli malzemelerden seçilmiş olması burnunuzun sorunsuz görüntüsünün uzun yıllar boyunca kalmasını sağlayacaktır.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları İzmir şehrimizde doktorların niteliklerine göre farklılık arz etmektedir. Burun estetiğinin gerçekleştirileceği hastane de operasyon ücreti konusunda değişimlerin yaşanmasına neden olur. Devlet hastanesinde gerçekleştirilen bu operasyonların fiyatları, özel hastanelerde gerçekleştirilen operasyonlara oranla daha düşüktür.

İsmi markalaşan doktorlar tarafından gerçekleştirilen müdahaleler diğer doktorlara oranla daha yüksek ücretlere mal olabilmektedir. Bu nedenle sağlam bir piyasa araştırması yaptıktan sonra güvenilir bir cerrahla anlaşmanız önerilmektedir.Kısaca


İzmir burun estetiği denilince akla gelmemiz için operasyonlarımıza devam ediyoruz. Op. Dr. Deniz Yazıcı kendi özel kliniğinde birçok hastasıyla Estetik konusunda sıcak bir sohbet ederek, mutlu yüzler oluşturmaya devam ediyor.
Op. Dr. Deniz Yazıcı


Uzmanlık sınavında ilk 100’e giren Dr. Deniz İzmir’de KBB eğitimine Tepecik Eğitim ve araştırma hastanesinde başladı. Mecburi hizmetini Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesinde yapan Dr. Deniz bu 2 yıl içerisinde çok başarılı burun estetiği operasyonları yaptı.Copyright ©2019. Tüm hakları saklıdır. İzmir Burun Estetiği

1
Merhaba