burun-estetik-klinik-1-1200x935.jpg

Burun Estetiği Hakkında Merak Edilen Hususlar

Burun estetiği, plastik cerrahi uzmanları veya kulak burun boğaz uzmanları tarafından gerçekleştirilebilen doğuştan gelen veya travmalara bağlı olarak gelişen yapısal bozuklukları gidermek amacı ile uygulanan bir estetik operasyon türüdür. Bu operasyon türü yalnızca estetik kaygılar ile gerçekleştirilmemektedir. Solunum yolunda meydana gelen tıkanıklar söz konusu olduğunda da bu operasyon gerçekleştirilmektedir.

Burun estetiği yalnızca burnun kemik yapısında gerçekleştirilmemektedir. Aynı zamanda burun ucunda meydana gelecek operasyonlar da bu kapsamda değerlendirilmektedir. Burun estetiği İzmir ilinde de başarı ile icra edilen operasyonlar arasında yer almaktadır. Bu kapsamda gerçekleştirilen operasyonlar ile kişi kısa süre içerisinde dilediği görünüme ve sağlıklı solunum imkanına kavuşmaktadır.

Burun Estetiği ile Aynı Anda Yapılabilecek Operasyonlar

Burun estetiği operasyonu sırasında burunda bulunan  konkalar da tedavi edilebilmektedir. Konkalar halk arasında burun eti olarak bilinmektedir. Burunda meydana getirdikleri tıkanıklık nedeni ile sağlıklı nefes alabilmeyi büyük oranda engelledikleri için solunum problemleri olarak en çok karşılaşılan problemler arasında yer almaktadır.

Burun estetiği operasyonu ile birlikte burun eti operasyonunun aynı anda gerçekleştirilmesinin sağlık açısından bir sakıncası yoktur. Septum eğrilikleri nedeni ile burunda meydana gelen tıkanıklar da burun estetiği esnasında giderilebilecek problemler arasında yer almaktadır.

Burun estetiği ile birlikte diğer yüz estetiği operasyonları hekimin tercihine göre aynı anda gerçekleştirilebilmektedir. Bu operasyon esnasında halk arasında kepçe kulak operasyonu olarak bilinen estetik operasyonun gerçekleştirilmesinde de bir sakınca yoktur. Bu durum tamamıyla hekimin tercihine bağlı olarak gelişmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatları Sonrası Çok Ağrı Olur Mu?

Burun estetiği operasyonları genellikle ağrıların sıklıkla gözükmesine yol açmazlar. Ameliyat sonrasında hastanın yüz bölgesinde meydana gelen şişlikler ve morluklar diğer insanların hastanın ağrılı bir süreç yaşadığı izlenimine kapılmasına sebep olmaktadır. Yeni teknolojilerin denenmesi ile birlikte silikon tampon yardımı ile gerçekleştirilen estetik ameliyatların fazla ağrıya neden olmadığı bilinmektedir.

Burun derisinin ince olması veya kıkırdak yapının farklı niteliklere sahip olması hastanın ağrı yaşamasına neden olabilir. Ama ameliyat sonrasında yaşanan ağrıların çoğunun doktorun tavsiye ettiği ilaçları düzenli bir şekilde kullanmama nedeni ile ortaya çıktığı unutulmamalıdır. Burun estetiği doktorları İzmir ilinde ameliyatı gerçekleşen hastalar için hangi tedavi sürecinin izleneceği hususunda bilgilendirme yapıyorsa bu bilgiler ışığında tedavi devam etmelidir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün Müdür?

Ameliyat gerçekleştirmeden burun estetiği son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde kolaylaşmıştır. Burun dolgusu ve burun botoksu gibi yöntemler kullanılarak ağrısız bir şekilde dilenen görünüme kavuşma imkanı sağlanmaktadır.

Burun dolgusu yöntemi genellikle burun kemeri belli olmayan hastalara uygulanan bir yöntem olarak karşımıza çıkar. En büyük avantajı ağrısız bir yöntem olmasıdır ve etkilerini kısa süre içerisinde göstermesidir. Fakat bu yöntemin kalıcılığı ne yazık ki yoktur. Bu müdahale esnasında dolgu malzemeleri nedeni ile hastanın belirli komplikasyonlar yaşaması söz konusu olabilir. Tüm bu ihtimaller hasta ile paylaşılmalı ve rızası doğrultusunda müdahale gerçekleştirilmelidir.

Burun ucu botoksu sayesinde ise burnun ucunun kalkık bir yapıya getirilmesi sağlanmaktadır. Burun kemiğinde problem yaşamayan hastalar bu yöntem ile burunlarının daha kalkık bir görünümKısaca


İzmir burun estetiği denilince akla gelmemiz için operasyonlarımıza devam ediyoruz. Op. Dr. Deniz Yazıcı kendi özel kliniğinde birçok hastasıyla Estetik konusunda sıcak bir sohbet ederek, mutlu yüzler oluşturmaya devam ediyor.
Op. Dr. Deniz Yazıcı


Uzmanlık sınavında ilk 100’e giren Dr. Deniz İzmir’de KBB eğitimine Tepecik Eğitim ve araştırma hastanesinde başladı. Mecburi hizmetini Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesinde yapan Dr. Deniz bu 2 yıl içerisinde çok başarılı burun estetiği operasyonları yaptı.Copyright ©2019. Tüm hakları saklıdır. İzmir Burun Estetiği

1
Merhaba