Bademcik ve Geniz Eti Operasyonları İzmir

Bademcik ve Geniz Eti Operasyonları

Bademcik ve Geniz Eti Operasyonları hakkında…
Değişken Fiyat Opsiyonu

Değişime hazırsanız biz de sizin için
hazırız


Bademcik ve geniz eti ameliyatı, çocuklarda geniz eti operasyonları ve hastalarımızın en uygun şartlarda tedavisi kliniğimizde yapılmaktadır.

Bademcik ve geniz eti lenfoid sisteme ait vücudun savunma mekanizmalarından birisidir. Bademcik ve geniz eti büyümesi durumunda üst solunum yolunu daraltabilmekte bu durum çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.

Bademcik ve geniz eti ile ilgili merak edilen birçok soru var. Bunları sizin için derledik.

Bademcik ve Geniz Eti ile ilgili Sık Sorulan Sorular

Çocuğumda geniz eti var. Ne yapmalıyım?

Öncelikle geniz eti var şeklinde yapılan tanı yanlıştır. Tüm çocuklarda geniz eti vardır. 5 yaşına kadar büyüyen geniz eti bu yaşlardan sonra küçülmeye başlar. Ancak bazı çocuklarda geniz eti büyümesi devam ederek birçok sağlık problemine yol açar. Bu durumlarda en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalısınız. Eğer gerekli ise hekiminiz operasyon ile alınmasını önerecektir.
Kliniğimizde geniz eti operasyonu yapmaktayız.

Geniz eti büyümesi nelere yol açar? Geniz eti ameliyatı mutlaka gerekli mi?

Geniz etinin büyümesi burun tıkanıklığı, nefes alma güçlüğü, ağzı açık uyuma ve horlama gibi problemlere yol açar. Gelişmekte olan bir çocuğun burun solunum yollarında yaşadığı problemler için müdahale edilmediğinde yüz ve damak gelişimi olumsuz etkilenebilmektedir. Ayrıca çocuğun uyku kalitesi de olumsuz etkilenmektedir. Bu durumu çocuğun psikolojik gelişimine de olumsuz etki eder.

Bademcik iltihabı nasıl oluşur? Beta mikrobu nedir?

Bademcik iltihabına yol açan etken bakterilerden çok virüslerdir. Virüslerin bademciklere yerleşmesi ile oluşur. Bakteriler nedeni ile oluşan bademcik iltihaplanmasında ise en çok beta mikrobu görülmektedir. Beta mikrobu tıbbi olarak A grubu Beta Hemolitik Streptokok olarak adlandırılır.

Çocuğum bademcik ameliyatı ne zaman geçirmeli?

Çocukta tekrar eden bademcik iltihaplanması varsa ve/veya bademcikler tıkayıcı büyüklükte ise bademciklerin alınması gerekir.

Çocuğumun geniz eti ne zaman alınmalı?

Çocukta nefes tıkanması, ağzı açık uyuma, uykuda nefes durması gibi sorunlara yol açıyorsa geniz eti operasyonu yapılmalı ve geniz eti alınmalıdır. Sağlıklı bir gelişim ve kaliteli uyku için büyük geniz etinin alınması çok önemlidir.

Geniz eti ya da bademciklerin alınması bağışıklığı nasıl etkiler? Olumsuz etkileri var mı?

Geniz eti ve bademciklerin savunma mekanizmasında rol oynayan organlar olduğu doğrudur. Ancak bu organlar faydadan çok zarar sağlıyorsa alınması daha doğrudur. Geniz eti ve bademcik vücudumuzun savunma mekanizmasının çok küçük bir parçasıdır. Alındığında bağışıklık sisteminde çökme ya da daha sık hastalık geçirme gibi olumsuzluklar meydana gelmemektedir.

Bademcik ve geniz eti ameliyatı öncesi ve sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Ameliyat öncesi en az 1 hafta boyunca aspirin alınmamalıdır. Ayrıca hekime danışılarak kullanılan ilaçlar ile ilgili bilgi verilmelidir. Ameliyat sonrası 10 gün boyunca uygulanabilecek yumuşak gıdalar içeren yemek listesine uyulmalıdır.

Bademcik, geniz eti operasyonları ve diğer KBB hastalıkları ile ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.Kısaca


İzmir burun estetiği denilince akla gelmemiz için operasyonlarımıza devam ediyoruz. Op. Dr. Deniz Yazıcı kendi özel kliniğinde birçok hastasıyla Estetik konusunda sıcak bir sohbet ederek, mutlu yüzler oluşturmaya devam ediyor.
Op. Dr. Deniz Yazıcı


Uzmanlık sınavında ilk 100’e giren Dr. Deniz İzmir’de KBB eğitimine Tepecik Eğitim ve araştırma hastanesinde başladı. Mecburi hizmetini Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesinde yapan Dr. Deniz bu 2 yıl içerisinde çok başarılı burun estetiği operasyonları yaptı.Copyright ©2019. Tüm hakları saklıdır. İzmir Burun Estetiği

1
Merhaba